Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

      

Krick Grunau Baby 1:6 Kit

5 223,00 Kč
Běžná cena
5479 Kč
S DPH
Stavebnice modelu známého německého větroně Grunau Baby v měřítku 1:6 Kit v rozsypu. Konstrukční celodřevěný model, laserem vyřezané díly z lehké překližky a balzy, kovové díly a příslušenství. Doporučena je modelářská praxe se stavbou dřevěných modelů letadel.
Na dotaz

KR-10190

Popis

Stavebnice modelu známého německého větroně Grunau Baby 1:6 Kit v rozsypu. Konstrukční celodřevěný model, laserem vyřezané díly z lehké překližky a balzy, obsaženy jsou kovové díly a příslušenství. Doporučena je předchozí modelářská praxe při práci se dřevěnými konstrukcemi.

Schneider Grunau Baby byl jednosedadlový kluzák, který byl vyráběn v Německu od roku 1931. Šlo o mimořádně zdařiloou konstrukci, vyrobeno bylo asi 6000 strojů a dodáno do cca 20 zemí. Větroň byl navržen Edmundem Schneiderem s pomocí Wolfa Hirtha a Huga Kromera ve společnosti Schneider. Byl pojmenováno podle Grunau, města, kde byla umístěna továrna Schneider, nyní Jeżów Sudecki v Polsku. Cílem bylo vytvořit letadlo vhodné jak pro výcvik, tak pro sportovní létání. Větroň bxyl vyráběn v různých zemích i po skončení války.

Ke stavbě modelu Grunau Baby lze doporučit vhodné nářadí a lepidla, potah a RC soupravu. Stavba není nikterak náročná ale není určena úplným začátečníkům, těm jsou určeny cvičné modely typu Krick Primo apod. Model je maketou skutečného větroně a stavba je proto poněkud náročnější. K dispozici je stavební výkres 1:1 a kompletní dřevěné součásti, které se na plánu sestavují. Přesné laserem vyrobené součásti do sebe přesně zapadají a stavba jde proto rychle od ruky. Odměnou za vynaložený čas vám bude hezký model větroně, který jste si postavili sami. Budete zkušenější, protože poznáte dosud skryté taje konstrukce letadel a budete moci se pustit i do náročnější stavby větších a atraktivnějších modelů.

Vlastnosti
 • Klasická celodřevěná stavebnice pro ty, co si chtějí model postavit sami
 • Díky stavebnímu plánu v měřítku 1:1 a podrobnému obrázkovému návodu jde stavba rychle od ruky
 • Přesné laserem vyřezané díly z topolové překližky a balzy
 • Drobné příslušenství v balení
Pro sestavení modelu potřebujete:
 • Sekundové lepidlo nebo netoxické Super Fatic od Deluxe Materials
 • Bílé PVA (disperzní) lepidlo případně brousitelné žluté alifatické na dřevo
 • Epoxidové lepidlo - 5-ti minutové
 • Potahovou fólii

Parametry

Druh stavebniceKit
KonstrukceDřevěná
Náročnost pilotážePokročilí
TypVětroň
Rozpětí2262 mm
Délka1015 mm
Letová hmotnostcca 1300 g
Nosná plocha35,88 dm²
Plošné zatížení28 g/dm²

Videa

Na dotaz

KR-10190

DoporučenéProdukty

PodobnéProdukty

10 dalších produktů ve stejné kategorii: